AUTO ADVANCE gedoopt in Zeebrugge

U bent hier

Op woensdag 26 oktober 2022 werd in havenplatform Zeebrugge een gloednieuwe aanwinst van de Noorse rederij UECC (United European Car Carriers) gedoopt. Het betreft de PCTC (Pure Car and Truck Carrier) AUTO ADVANCE. In aanwezigheid van tal van genodigden wenste de Britse Rosemary Lister, als meter, het schip en zijn bemanning een behouden vaart toe. Rosemary Lister bekleedt een belangrijke functie bij Toyota Motor Europe in België. Momenteel is ze er ‘Head of Logistics, Indirect and Raw Material Purchasing’.

De AUTO ADVANCE is het eerste schip in een reeks van drie voor UECC gebouwd in China op de Jiangnan Shipyard. De zusterschepen kregen respectievelijk de naam AUTO ACHIEVE en AUTO ASPIRE.
Samen met de een paar jaar geleden in de vaart gebrachte AUTO ECO en de AUTO ENERGY heeft UECC nu vijf energie-efficiënte en milieuvriendelijke schepen in de vaart. Deze laatste schepen waren de allereerste ‘duel-fuel LNG PCTC’s ter wereld. De schepen werden ontworpen en gebouwd voor het varen op ‘low-carbon fuels’ zoals LNG (vloeibaar aardgas).

De schepen van de AUTO ADVANCE-klasse zijn 169 meter lang en kunnen, gespreid over tien dekken, 3.600 wagens laden. Deze schepen zijn uitgerust met batterijen die op zee worden opgeladen met generatoren die op vloeibaar aardgas (LNG) werken. Eens in de haven voeden deze batterijen alle belangrijke functies aan boord zodat er in de haven geen uitstoot meer is van verbrandingsgassen (zero emission).

UECC is de grootste speler op de Noord-Europese markt voor het vervoer van nieuwe wagens en rollende vracht. De rederij baadt een zeer uitgebreid netwerk van diensten uit waarbij heel wat Europese havens worden bediend. In dit netwerk speelt havenplatform Zeebrugge een centrale rol. UECC is een samengaan van het Japanse Nippon Yusen Kaisha (NYK) en het Zweedse Wallenius Lines. De vloot bestaat uit negen eigen schepen en zeven ingecharterde autocarriers. Tachtig procent van de huidige tonnage voldoet nu al aan de IMO-vereisten voor de reductie met 40% van de CO2-uitstoot van de machines tegen 2030.

Met de introductie van ‘dual-fuel LNG’ voortstuwing zet UECC volop in op het milieuvriendelijk maken van de vloot. Bovendien voert de rederij nu ook testen uit voor het varen op biobrandstof. Deze testen gebeuren met het schip AUTOSKY.
De AUTO ADVANCE wordt ingezet op de Biscay Service waarbij de havens van Zeebrugge, Santander, Passajes en Southampton met elkaar worden verbonden.

In Zeebrugge treedt ICO (International Car Operators) zowel op als scheepsagent en als behandelaar van alle UECC aanlopen aan de kusthaven.   

 

TEKST: F. Neyts
FOTO's:
- Foto 1: © RJ, Rosemary Lister (Toyota Motor Europe) en Glenn Edvardsen (UECC),
- Foto 2&3: © Sjansen74
Publicatiedatum: 27 oktober 2022

Dit artikel delen: LinkedIn Facebook