Gardec Group heeft de omgevingsvergunning gekregen voor een nieuwe kade aan haar site in de Kiwiweg, langs het Verbindingsdok in Zeebrugge. De plannen voorzien een aanlegplaats van 208 meter voor schepen tot 35 meter breed en 8,5 meter diepgang.
Schepen kunnen er straks rechtstreeks aanmeren naast de werkplaatsen die begin 2026 in gebruik werden genomen, voor herstellingen, onderhoud of een langere ligperiode. Met de eigen telescopische kranen gaan zware componenten vlot van het schip naar de werkplaats en terug. De kade krijgt bolders over de volledige lengte, walstroom en ingewerkte brandhydranten en zal zo geschikt zijn voor een breed scala aan schepen. Samen met het achterliggende terrein en de werkplaatsen van Gardec en dochterbedrijf BCM (Brusselle Custom Machinery) ontstaat een operationele zone van ongeveer 4 hectare aan het water. BCM ontwerpt, bouwt en onderhoudt zware scheepslieren en stuurmachines. Gardec beschikt vandaag al over een kade van 120 meter en een droogdok aan haar site in de Boomkorstraat. Met de nieuwe kade breidt de groep haar capaciteit aan het water verder uit.
Het project wordt nu verder voorbereid en uitgewerkt in overleg met Port of Antwerp-Bruges, zodat de werken van start kunnen gaan.
Bronnen: Artikel en afbeeldingen (render & luchtfoto's) © Gardec


Gardec Group plant uitbreiding aan het water met nieuwe kade