Nieuws
Containerkranen voor ZIP-terminal aangevoerd
23 juli 2010
Vanmorgen werden vier portaalkranen aangevoerd op de terminal van Zeebrugge International Port (ZIP) van PSA aan de noordzijde van het Albert II dok in de Zeebrugse voorhaven. Deze terminal dient in het vierde kwartaal van 2010 operationeel te zijn.
De kranen werden vanuit Shanghai aan boord van het gespecialiseerde schip “Zhen Hua 24” verscheept. De kranen werden gebouwd door de grootste containerkraanconstructeur ter wereld, Zhen Hua Port Machinery Company (ZPMC).
Als de voorbalk in opgeheven stand staat, zijn de kranen 129,79 meter hoog. De voorbalk is 69,6 meter lang, de achterbalk is 44,6 meter lang. De kranen kunnen tot 26 rijen aan dek gestapelde containers aan. Ze zijn van het ‘dual-hoist’-concept, waarbij twee 40’ containers of vier 20’ containers tegelijkertijd kunnen worden opgetild. De kranen hebben een maximaal hefvermogen van 80 ton onder de spreader. Ze kunnen een container tot 42 meter boven het kaaivlak optillen. De kraandrijver zit in zijn cabine 50 meter boven de grond. De loopkat op de kraan is van het kabelgetrokken type. Eén kraan weegt 2086 ton.
De kranen werden oorspronkelijk gebouwd voor een terminal in Singapore. Maar door de hoogdringendheid die aan de bouw van de nieuwe ZIP-terminal in Zeebrugge werd gegeven, werden de kranen naar Zeebrugge ‘afgeleid’. Vooraleer ze hier van start kunnen, moeten eerst grondige aanpassingswerken gebeuren aan de elektrische aandrijving van de kranen. Naast de vier kranen wordt de uitrusting van de ZIP-terminal aangevuld met 22 straddle-carriers en 2 reachstackers (voor het behandelen van het spoor).
Bron: Frank Neyts
Foto's: Dirk Neyts (VHC), Henk Claeys, APZI
Link : website Zeebrugge International Port (ZIP)











